The first round begins this week:
Víkingur Reykjavík (ISL) vs. Koper (SLO)
Sheriff Tiraspol (MDA) vs. Odd Grenland (NOR)
Kukësi (ALB) vs. Torpedo-BelAZ Zhodino (BLR)
Alashkert (ARM) vs. St. Johnstone (SCO)
Jelgava (LAT) vs. Litex Lovech (BUL)
Newtown (WAL) vs. Valletta (MLT)
Dinamo Tbilisi (GEO) vs. Gabala (AZE)
Renova (MKD) vs. Dacia Chișinău (MDA)
Olimpic (BIH) vs. Spartak Trnava (SVK)
West Ham United (ENG) vs. Lusitanos (AND)
Glenavon (NIR) vs. Shakhtyor Soligorsk (BLR)
Differdange 03 (LUX) vs. Bala Town (WAL)
Shkëndija (MKD) vs. Aberdeen (SCO)
Víkingur Gøta (FAR) vs. Rosenborg (NOR)
SJK (FIN) vs. FH (ISL)
Linfield (NIR) vs. NSÍ Runavík (FAR)
Brøndby (DEN) vs. Juvenes/Dogana (SMR)
MTK Budapest (HUN) vs. Vojvodina (SRB)
Skonto (LAT) vs. St. Patrick's Athletic (IRL)
Lahti (FIN) vs. Elfsborg (SWE)
Atlantas (LTU) vs. Beroe Stara Zagora (BUL)
Debrecen (HUN) vs. Sutjeska Nikšić (MNE)
Ordabasy (KAZ) vs. Beitar Jerusalem (ISR)
Balzan (MLT) vs. Željezničar (BIH)
Sillamäe Kalev (EST) vs. Hajduk Split (CRO)
Budućnost Podgorica (MNE) vs. Spartaks Jūrmala (LAT)
Red Star Belgrade (SRB) vs. Kairat (KAZ)
Flora Tallinn (EST) vs. Rabotnički (MKD)
Sant Julià (AND) vs. Randers (DEN)
Saxan (MDA) vs. Apollon Limassol (CYP)
Progrès Niederkorn (LUX) vs. Shamrock Rovers (IRL)
Aktobe (KAZ) vs. Nōmme Kalju (EST)
Dinamo Batumi (GEO) vs. Omonia (CYP)
Kruoja Pakruojis (LTU) vs. Jagiellonia Białystok (POL)
Shirak (ARM) vs. Zrinjski Mostar (BIH)
Cork City (IRL) vs. KR (ISL)
Go Ahead Eagles (NED) vs. Ferencváros (HUN)
Trakai (LTU) vs. HB (FAR)
Laçi (ALB) vs. Inter Baku (AZE)
VPS (FIN) vs. AIK (SWE)
UCD (IRL) vs. F91 Dudelange (LUX)
Domžale (SLO) vs. Čukarički (SRB)
Glentoran (NIR) vs. Žilina (SVK)
Strømsgodset (NOR) vs. Partizani Tirana (ALB)
Neftchi Baku (AZE) vs. Mladost Podgorica (MNE)
Celje (SLO) vs. Śląsk Wrocław (POL)
La Fiorita (SMR) vs. Vaduz (LIE)
Birkirkara (MLT) vs. Ulisses (ARM)
Airbus UK Broughton (WAL) vs. Lokomotiva (CRO)
Botoșani (ROU) vs. Spartaki Tskhinvali (GEO)
Europa FC (GIB) vs. Slovan Bratislava (SVK)
There are favorites and underdogs, but mostly the first round is a chaotic free-for-all among teams in preseason form still trying to gel as a squad.
West Ham gets a trip to Andorra.
Víkingur Reykjavík (ISL) vs. Koper (SLO)
Sheriff Tiraspol (MDA) vs. Odd Grenland (NOR)
Kukësi (ALB) vs. Torpedo-BelAZ Zhodino (BLR)
Alashkert (ARM) vs. St. Johnstone (SCO)
Jelgava (LAT) vs. Litex Lovech (BUL)
Newtown (WAL) vs. Valletta (MLT)
Dinamo Tbilisi (GEO) vs. Gabala (AZE)
Renova (MKD) vs. Dacia Chișinău (MDA)
Olimpic (BIH) vs. Spartak Trnava (SVK)
West Ham United (ENG) vs. Lusitanos (AND)
Glenavon (NIR) vs. Shakhtyor Soligorsk (BLR)
Differdange 03 (LUX) vs. Bala Town (WAL)
Shkëndija (MKD) vs. Aberdeen (SCO)
Víkingur Gøta (FAR) vs. Rosenborg (NOR)
SJK (FIN) vs. FH (ISL)
Linfield (NIR) vs. NSÍ Runavík (FAR)
Brøndby (DEN) vs. Juvenes/Dogana (SMR)
MTK Budapest (HUN) vs. Vojvodina (SRB)
Skonto (LAT) vs. St. Patrick's Athletic (IRL)
Lahti (FIN) vs. Elfsborg (SWE)
Atlantas (LTU) vs. Beroe Stara Zagora (BUL)
Debrecen (HUN) vs. Sutjeska Nikšić (MNE)
Ordabasy (KAZ) vs. Beitar Jerusalem (ISR)
Balzan (MLT) vs. Željezničar (BIH)
Sillamäe Kalev (EST) vs. Hajduk Split (CRO)
Budućnost Podgorica (MNE) vs. Spartaks Jūrmala (LAT)
Red Star Belgrade (SRB) vs. Kairat (KAZ)
Flora Tallinn (EST) vs. Rabotnički (MKD)
Sant Julià (AND) vs. Randers (DEN)
Saxan (MDA) vs. Apollon Limassol (CYP)
Progrès Niederkorn (LUX) vs. Shamrock Rovers (IRL)
Aktobe (KAZ) vs. Nōmme Kalju (EST)
Dinamo Batumi (GEO) vs. Omonia (CYP)
Kruoja Pakruojis (LTU) vs. Jagiellonia Białystok (POL)
Shirak (ARM) vs. Zrinjski Mostar (BIH)
Cork City (IRL) vs. KR (ISL)
Go Ahead Eagles (NED) vs. Ferencváros (HUN)
Trakai (LTU) vs. HB (FAR)
Laçi (ALB) vs. Inter Baku (AZE)
VPS (FIN) vs. AIK (SWE)
UCD (IRL) vs. F91 Dudelange (LUX)
Domžale (SLO) vs. Čukarički (SRB)
Glentoran (NIR) vs. Žilina (SVK)
Strømsgodset (NOR) vs. Partizani Tirana (ALB)
Neftchi Baku (AZE) vs. Mladost Podgorica (MNE)
Celje (SLO) vs. Śląsk Wrocław (POL)
La Fiorita (SMR) vs. Vaduz (LIE)
Birkirkara (MLT) vs. Ulisses (ARM)
Airbus UK Broughton (WAL) vs. Lokomotiva (CRO)
Botoșani (ROU) vs. Spartaki Tskhinvali (GEO)
Europa FC (GIB) vs. Slovan Bratislava (SVK)
There are favorites and underdogs, but mostly the first round is a chaotic free-for-all among teams in preseason form still trying to gel as a squad.
West Ham gets a trip to Andorra.